PostWysłany: Czw 20:49, 11 Gru 2014    Temat postu:
Ja pie.dolę 16 minut kar Confused jedna czwarta meczu w osłabieniu d'oh!

PostWysłany: Czw 20:51, 11 Gru 2014    Temat postu:
Już tego nie przegrają Very Happy

PostWysłany: Czw 20:52, 11 Gru 2014    Temat postu:
POLSKA-ROSJA: 29-26

Końcówka w wykonaniu Aliny - mistrzostwo świata. Wzięła na siebie całą odpowiedzialność za zespół. Podziwiam za wyjątkową odporność psychiczną Smile

PRZECHODZIMY DO KOLEJNEJ FAZY!!!

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 20:52, 11 Gru 2014, w całości zmieniany 1 raz
Caro

Posty: 4108

PostWysłany: Czw 20:53, 11 Gru 2014    Temat postu:
BRAAAAAAAAAAAAWO Very Happy ja pierdyle, ale zawał razy miliard!!!!

preciosa
Miszczyni

Posty: 4678

Ufff nie było horroru Super Dziewczyny się przełamały i wygrały Applause Applause Applause Gratulacje dla nich, trzeba to uczcić Partyman

PostWysłany: Czw 20:55, 11 Gru 2014    Temat postu:
No i gitara!
Teraz to ja już tylko czekam na Kingę :3

Swoją drogą, już współczuję Rosjankom pomeczowej rozmowy z trenerem...

PostWysłany: Czw 20:58, 11 Gru 2014    Temat postu:
Cieszy mnie to, że dziewczyny w końcu zagrały swoje. Nawet gdyby przegrały to i tak bym je pochwaliła bo w dzisiejszym meczu zaprezentowały cały arsenał swoich umiejętności. Tego właśnie kibice oczekują bo porażka w takim stylu hańby nie przynosi Wink

A widziałyście jak ta Rosjanka kopnęła Karolinę Kudłacz? Skandaliczne zachowanie... powinna dostać 2-minutową karę.

Matuchno!!!!!!! Chyba jeszcze żyję Razz
Czy one nie mogły tak od początku? Ręce mi się jeszcze trzęsą. Usiłowałam jednocześnie patrzeć w TV i nie patrzeć, bo jak nie patrzyłam, to grały lepiej Rolling eyes <zezrozbieżny>

PostWysłany: Czw 21:12, 11 Gru 2014    Temat postu:
Czy tylko ja jestem tak dziwna, że na spokojnie obejrzałam te ostatnie 10 minut? xD
Caro

Posty: 4108

PostWysłany: Czw 21:14, 11 Gru 2014    Temat postu:
chyba tak Razz bo ja spokojnie to oglądnęłam ostatnie 2 minuty Wink

PostWysłany: Czw 21:25, 11 Gru 2014    Temat postu:
Ja miałam chwilowego doła jak nasze przegrywały 22-24... Ale jak dziewczynom udało się doprowadzić do remisu i wyjść na jednobramkowe prowadzenie to się trochę ożywałam. Rosjankom zaczęły drżeć ręce w ostatnich minutach a Polki wygrały bo lepiej opanowały stres Very Happy Jak Alina się rozstrzelała to już byłam raczej spokojna Wink

W pamięć zapadła mi bardzo fajna akcja z Kingą Grzyb, która dostała piłkę "będąc w powietrzu". Szkoda, że nie udało się z tego strzelić bramki bo było to bardzo efektowne zagranie Wink W męskim handballu takie podania widuje się znacznie częściej niż w kobiecym Smile

PostWysłany: Czw 21:32, 11 Gru 2014    Temat postu:
Aż chce mi się krzyczeć Polska jest KOBIETĄ! A tak serio, to pięknie, pięknie. Już pakowałam naszym zawodniczkom walizki i przyznam szczerze zaskoczyły mnie. Teraz będzie tylko trudniej Sad

PostWysłany: Czw 21:40, 11 Gru 2014    Temat postu:
No będzie ciężko przejść do kolejnej fazy bo nasze panie mają w tej chwili zerowy dorobek punktowy... Ale nie takie rzeczy się działy w piłce ręcznej - MŚ 2009 w wykonaniu polskich szczypiornistów chyba przypominać nikomu nie trzeba Wink
preciosa
Miszczyni

Posty: 4678

PostWysłany: Czw 21:41, 11 Gru 2014    Temat postu:
Cameron napisał:

Nie tylko Ty Very Happy ja sobie powiedziałam niech się dzieje wola nieba..., w sumie byłam dobrej myśli jeśli chodzi o te ostatnie minuty Smile co jak co ale polskie reprezentacje są mistrzami końcówek prayer

Przypomniał mi się właśnie styczniowy mecz Polaków z Białorusinami podczas ME Smile byłam pewna że przegrają a później oczy przecierałam ze zdumienia na to co się działo w ostatnich minutach Shocked

Ostatnio zmieniony przez preciosa dnia Czw 21:45, 11 Gru 2014, w całości zmieniany 1 raz
Caro

Posty: 4108

PostWysłany: Czw 21:42, 11 Gru 2014    Temat postu:
a kto odpada z naszej grupy? już wiadomo? Rosja?

najważniejsze, ze przeszly dalej, a co będzie dalej to juz niech sie dzieje co chce Wink

PostWysłany: Czw 21:51, 11 Gru 2014    Temat postu:
Caro napisał:

Tak. Rosjankom wystarczyłby remis do awansu a my musiałyśmy wygrać i się udało! Smile

O 20.15 zaczął się mecz Węgry-Hiszpania, który zadecyduje o pierwszym miejscu w grupie. Zwycięzca zainkasuje do kolejnej rundy 4pkt więc jest o co walczyć Smile

PostWysłany: Czw 22:10, 11 Gru 2014    Temat postu:
Przed meczem nie nastawiałam się na zwycięstwo, miałam wrażenie, że za duży balon był pompowany przed tymi mistrzostwami i że bardzo szybko pęknie. Ale dzisiaj pokazały się z bardzo dobrej strony, oby tak dalej!
No, może nie było decydującej bramki w ostatnich sekundach i aż takich emocji jak się na ręcznej zdarzają, ale spokojne zwycięstwo to też nie było Very Happy Dziewczyny wygrały ten mecz psychicznie, jak doszły na remis to Rosjanki się chyba pogubiły, ale to dobrze dla nas Smile I brawa dla Izy Prudzienicy, niby skuteczności jakiejś wielkiej nie miała, ale kilka obron było bardzo widowiskowych i w kluczowych momentach Smile
Teraz czekają ich trudne mecze, z Norwegią, Danią i Rumunią i o awans do półfinału będzie trudno i chyba nie tylko od naszych będzie on zależeć, ale mam nadzieje, że pokażą handball taki jak dzisiaj Smile

PostWysłany: Czw 22:47, 11 Gru 2014    Temat postu:
Aby myśleć o wyjściu z grupy, to "planem minimum" jest wygranie wszystkich spotkań Razz A i to może nie wystarczyć - najprawdopodobniej będzie trzeba oglądać się na innych. Realnie oceniając szanse naszych dziewczyn, to przejście do kolejnej rundy raczej graniczy cudem ale nie jest niemożliwe. Jeśli tylko Polki będą tak waleczne jak dzisiaj to wszystko może się jeszcze zdarzyć Wink

PostWysłany: Pią 0:02, 12 Gru 2014    Temat postu:
Najpierw pokonaliśmy Rosjan we wrześniu, teraz Rosjanki... My, pszeki...
Jak tak dalej będziemy szarżować, to nam gaz odetną i skończy się podskakiwanie wschodniemu sąsiadowi... Ya winkles
A tak na poważnie, to mam nadzieję, że swój limit na niepowodzenie nasze dziewczyny już podczas tego turnieju wyczerpały i pokażemy, że pszeka się nie lekceważy... Ya winkles

PostWysłany: Pią 0:13, 12 Gru 2014    Temat postu:
Przede wszystkim gratulacje dla dziewczyn, bo jak to któraś powiedziała, że one muszą walczyć same ze sobą. Udało im się i ten mecz był naprawdę dobry Very Happy Zobaczymy, jak będzie w 2 fazie, bo przeciwniczki niezbyt łatwe, ale i tak dobrze, że w ogóle wyszliśmy z grupy Applause
A co do Rosjan... w styczniu grają z nimi nasi panowie na MŚ Dancing

PostWysłany: Pią 13:28, 12 Gru 2014    Temat postu:
Dzię­ki czwart­ko­we­mu zwy­cię­stwu nad Rosją (29:26) re­pre­zen­ta­cja Pol­ski awan­so­wa­ła do ko­lej­nej rundy mi­strzostw Eu­ro­py w piłce ręcz­nej ko­biet. Pod­opiecz­ne Kima Ra­smus­se­na zmie­rzą się w niej z Nor­we­gią, Danią i Ru­mu­nią. Na pierw­szy ogień Bia­ło-Czer­wo­ne czeka star­cie z Dun­ka­mi. Ten mecz za­pla­no­wa­no na 16:00 w so­bo­tę, ale już dziś wia­do­mo, że w ka­drze na­szej re­pre­zen­ta­cji na pewno doj­dzie do jed­nej zmia­ny per­so­nal­nej...

Ciekawe zagranie taktyczne Kima Rasmussena. W obecnej sytuacji trener można pozwolić sobie na pewną dozę ryzyka, bowiem nasze bramkarki mają raczej niski procent udanych interwencji. Zobaczymy, co z tego wyniknie - może Wysokińska będzie prezentowała się lepiej niż Gapska i poprowadzi nas do zwycięstwa Wink Oby tak się stało!

PostWysłany: Sob 17:38, 13 Gru 2014    Temat postu:
PO 30 MINUTACH: POLSKA REMISUJE Z DANIĄ 9-9

Mecz bardzo wyrównany. Obie drużyny mają problemy w ataku. Początkowo nasze szczypiornistki przegrywały 5-2 ale potem przestój przytrafił się Dunkom, co Polki skrzętnie wykorzystały i doprowadziły do remisu. Iwona Niedźwiedź oraz Alina Wojtas jak na razie nie mogą się przebić ale jasnym punktem reprezentacji jest Aleksandra Zych.

Dziewczyny, walczcie bo jest szansa na wygraną! Smile Za chwilę druga połowa.

PostWysłany: Sob 18:32, 13 Gru 2014    Temat postu:
DANIA-POLSKA: 28-19

Niestety, nie udało się... Problemy Polek zaczęły się w momencie, gdy Monika Stachowska została ukarana 2-minutową karą. Wtedy Dunki odjechały nam na 3 bramki. Potem role się odwróciły ale nasze reprezentantki nie zdołały odrobić straty - będąc w przewadze, straciły dodatkowe dwa gole. W pewnym momencie Polki przegrywały już 7 trafieniami ale Dunki ostatecznie wygrały różnicą aż 9 bramek. To najgorszy wynik Polek na tych Mistrzostwach Sad

Porażka z Dunkami oznacza, że Polska nie ma już żadnych, nawet matematycznych szans na awans do strefy medalowej Sad Niemniej jednak nasze szczypiornistki rozegrają jeszcze dwa spotkania min. z Norwegią oraz Rumunią i będą bić się o jak najlepszy wynik na ME, który będzie się liczył w kontekście awansu na Igrzyska Olimpijskie.
Caro

Posty: 4108

PostWysłany: Pon 20:12, 15 Gru 2014    Temat postu:
wow, jaki mecz Wink aż chce sie krzyknać dlaczego dopiero teraz tak graja...

PostWysłany: Pon 20:26, 15 Gru 2014    Temat postu:
No niestety... Do przerwy było 11-15 dla Polek ale teraz już rywalki wyszły na prowadzenie (19-20). Mam wrażenie, że naszym reprezentantkom starcza sił jedynie na pierwszą połowę Sad
preciosa
Miszczyni

Posty: 4678

PostWysłany: Pon 20:29, 15 Gru 2014    Temat postu:

Pochwaliłaś je i oczywiście jak to baby musiały zrobić na opak Confused prowadzić 3/4 by przegrywać w końcówce Brick wall Mam nadzieję że się dziewczyny ogarną i jednak wygrają ten mecz

Caro

Posty: 4108

PostWysłany: Pon 20:30, 15 Gru 2014    Temat postu:
haha juz nigdy nikogo nie pochwale po 1 połowie... masakra Razz

PostWysłany: Pon 20:32, 15 Gru 2014    Temat postu:
To chyba moja wina Razz Pierwszej połowy nie widziałam to wygrywały, jak włączyłam na drugą połowę to przegrywają Very Happy

PostWysłany: Pon 20:38, 15 Gru 2014    Temat postu:
merveilleuse napisał:

Moja też Wink Bo pierwszą połowę spędziłam w komunikacji miejskiej a na drugą grzecznie wróciłam do siebie a tu klops! :C
awerty

PostWysłany: Pon 20:44, 15 Gru 2014    Temat postu:
Ależ one dziwnie grają. Momenty genialne przeplatają z takimi beznadziejami, że ciężko patrzeć

PostWysłany: Pon 20:50, 15 Gru 2014    Temat postu:
Ehhh i przegrały Confused nie wiem jak można prowadzić do 40 min., grać naprawdę przyzwoicie a później stanąć i przerąbać mecz Brick wall

PostWysłany: Pon 20:56, 15 Gru 2014    Temat postu:
To już nie pierwsza taka sytuacja - poprzednie mecze wyglądały bardzo podobnie. Pierwsza połowa przyzwoita, z reguły wyrównana walka a w drugiej Polki opadają z sił i seriami tracą bramki. Zgadzam się z komentatorem - coś jest nie tak w kwestii przygotowania fizycznego bo nasze szczypiornistki po prostu nie wytrzymują tempa spotkania... Confused

PostWysłany: Śro 16:14, 17 Gru 2014    Temat postu:
Już za niedługo, o 15.55 Polki zagrają z Rumunkami.

awerty

PostWysłany: Śro 16:33, 17 Gru 2014    Temat postu:

Na przystawkę powtórka meczu charytatywnego na polsat sport

PostWysłany: Śro 20:01, 17 Gru 2014    Temat postu:
RUMUNIA-POLSKA: 24-19 (11-9) Confused

To koniec Mistrzostw Europy dla naszych szczypiornistek. Teraz trzeba czekać na wynik spotkania Słowacja - Niemcy, który zadecyduje, czy zajmiemy 11., czy 12. miejsce na ME i czy będziemy rozstawieni w losowaniu eliminacji mistrzostw świata.

PostWysłany: Śro 20:07, 17 Gru 2014    Temat postu:
Anetta_49 napisał:

W jakimś wywiadzie trener Kim mówił, że zabrakło mu tygodnia czy tam dwóch więcej na przygotowania. Możliwe, że to właśnie te kilka dni robiłoby większą różnicę w formie naszych szczypiornistek :C

PostWysłany: Śro 21:31, 17 Gru 2014    Temat postu:
Czytam w internecie, że Niemki srogo rozprawiły się ze Słowacją, co daje naszym szczypiornistkom 11. miejsce (czyli to tak bardzo upragnione!). Tyle szczęścia w tym całym turniejowym nieszczęściu Wink

PostWysłany: Śro 21:53, 17 Gru 2014    Temat postu:

Być może. Generalnie dużo można Polkom zarzucić - słaba skuteczność w ataku (szczególnie skrzydła mizerne), brak kontry, duża liczba strat... ale gdyby miały lepszą kondycję to na pewno nie przegrywałyby meczów 7-9 bramkami. W handballu taka przewaga goli to jest przepaść i różnica co najmniej 2 klas. Przygotowanie fizyczne to jest podstawa w takim turnieju i bez tego drużyna nie ma żadnych argumentów aby przeciwstawić się czołowym europejskim zespołom. Bo co innego przegrać po pasjonującej i wyrównanej walce 2 golami a co innego zostać rozgromionym. Kurcze... nie chce dziewczynom dowalać ale oceniając całe mistrzostwa to aż się ciśnie na usta, że wygrana z Rosjankami to był jedynie przypadek Confused

Uff... dobrze, że się udało wywalczyć to 11 miejsce. Oby w kolejnym turnieju było lepiej. Niemki wygrały aż 36:22! Słowaczki poniosły strasznie bolesną porażkę Confused

PostWysłany: Śro 22:00, 17 Gru 2014    Temat postu:
Być może. Generalnie dużo można Polkom zarzucić - słaba skuteczność w ataku (szczególnie skrzydła mizerne), brak kontry, duża liczba strat...

Nasza firmówka Wink
Tego się chyba nie da wyzbyć, bo trzeba by gruntownie tych naszych graczy przeszkolić od podstaw. U nas panuje tendencja pchania na siłę piłki do koła. Nawet jak obrona podwaja przy obrotowej. Ale nadal uparcie tam próbujemy szukać swoich szans. A skrzydła przez większość turnieju zazwyczaj są mało eksploatowane (a przecież nasze skrzydła - czy to u panów, czy pań - nie są takie złe). A dobry skrzydłowy potrafi robić ogromną różnice - chociażby tak wybitne duety jak: Groetzki-Gensheimer, Svan Hansen-Eggert.
O, i jeszcze to nasze "koronne" 6-0 w obronie. Niby wszystko fajnie, ale by zagrały czasem jakoś inaczej i przećwiczyły to 5-1 czy nawet 3-2-1. To nie boli, a może przynieść jakieś korzyści.

PostWysłany: Sob 12:17, 20 Gru 2014    Temat postu:
Piłkarki ręczne z Norwegii i Hiszpanii powalczą o złoty medal Mistrzostw Europy rozgrywanych na Węgrzech i w Chorwacji. Norweżki pokonały w swoim półfinale reprezentację Szwecji 29:25 (13:11), a Hiszpanki okazały się minimalnie lepsze od obrończyń tytułu z Czarnogóry 19:18 [13:8]. W rywalizacji o piąte miejsce Francuzki pokonały Węgierki 26:25 (16:13).

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Sob 12:18, 20 Gru 2014, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Nie 18:06, 21 Gru 2014    Temat postu:
Mecz o 3. miejsce: Szwecja -Czarnogóra 25:23

Bardzo emocjonujące spotkanie! Medalistki ostatnich ME spotkały się ze sobą w małym finale. Ale walka była tak zacięta, jakby stawką był złoty medal tego prestiżowego turnieju.
Ogólnie można ten mecz scharakteryzować krótko - żelazna defensywa i kapitalna gra bramkarek. To właśnie goalkeeperki odpowiadały za ustalenie finalnego kształtu wyniku. Ostatnie 10 minut spotkania należało do szwedzkiej bramkarki. Kobieta wpadła w trans i wspięła się na szczycie swoich umiejętności. I chociaż młodej Czarnogórzance szło równie wspaniałe to jej skandynawska koleżanka była lepsza.
Piękne bramki i akcje w ataku postulują za tym, by obejrzeć sobie powtórkę tego meczu Wink

PostWysłany: Nie 20:44, 21 Gru 2014    Temat postu:
Mecz finałowy: Norwegia - Hiszpania 28:25

Łoooooooooooooooo! To był mecz! To był cudowny mecz godny finału! Mecz bramkarek. Ogólnie finały należały do bramkarek!
Pierwsza połowa należała do Hiszpanek. Kapitalnie w ataku i defensywie. No i fenomenalna Navarro w bramce! Norweżki przez większość połowy grały dość przeciętnie. Dogrania do Loke kończyły się fiaskiem. Dopiero pod koniec połowy wzięły się za odrabianie strat. I zniwelowały straty do jednej bramki różnicy.
A druga połowa to koncert norweskiej myśli szkoleniowej! Genialna gra skrzydłowej Riegelund-Koren, Nory Mörg na rozegraniu i Sorberg w bramce. Tak, bramkarka norweska przeszła samą siebie. Jej skuteczność może nie była powalająca, ale podłączała się do gry w odpowiednich momentach! Norweżki skutecznie wypracowywały sobie przewagę. I chociaż dopadł je moment krytyczny, w którym Hiszpanki zaczęły odrabiać straty, ale to ekipa ze Skandynawii była lepsza. Norweżki wróciły na tron i zgarnęły 3 nagrody indywidualne Wink