Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn Polska 2016

PostWysłany: Pon 23:48, 25 Sty 2016    Temat postu:
no z tym "wysoko" to im średnio wyszło, najpierw się wściekałam, że nie odrobili do Francji ale później pokazali tabelę i wyszło, że żeby ich przeskoczyć, musieliby wygrać 15 bramkami, co raczej było niemożliwe.

wychodzi więc na to, że Francji remis nie urządza o ile my wygramy, więc będą walczyć. mam wrażenie - chociaż dzisiejszego meczu nie widziałam - że Norwegowie też już trochę spuchli, poza tym nie wierzę że takie tuzy jak Karabatic i spółka pozwolą sobie na ryzyko i będą liczyć na naszą porażkę. a skoro Francja wygra nawet tylko jedną bramką to po pierwsze Chorwaci grają o pietruszkę (w sumie nawet jeśli Francja przegra to i tak musieliby wygrać z nami 15 bramkami żeby przegonić Koguty), a po drugie nam wystarcza remis.
no - że znowu będę krakać - przed meczem z Włochami też byłam wielką optymistką

edit - całe moje rozważania właśnie wzięły w łeb, bo panowie z ukochanej stacji coś popier... tylko nie wiem kiedy, wcześniej kiedy było Francja - 4,20,6 i Polska - 4,10, 6 czy teraz kiedy było Francja - 4,10,6 i Polska - 4,20,6. ale chyba niestety ta pierwsza wersja była dobra, bo inaczej bylibyśmy na drugim a nie trzecim miejscu w grupie.
a teraz żenada - pytamy prawdziwe eksepertki kto jest przystojniejszy - Lijek czy Krajewski czy ... (trzeciego nie zapamiętałam) - zanim zniesmaczona (nie pytaniem ale wyborem kandydatów) przełączyłam zdążyłam odnotować wiek rozmówczyń na sweet 16

he, he - Chrapek miszcz - każdy dziś dołożył cegiełkę i nam wyszedł mały domek, a pojutrze to już będzie Penthouse

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 0:11, 26 Sty 2016, w całości zmieniany 2 razy

PostWysłany: Wto 1:33, 26 Sty 2016    Temat postu:
Tam z miejscem jak więcej niż dwie drużyny mają tyle samo punktów to jest jakieś kombinowanie, mała tabela chyba miedzy nimi, wiec ja ogólnie nie ogarniam, ale wygrywamy i nikt nas nie obchodzi Very Happy No i mamy przewagę bo będziemy wiedzieć jak Francji z Norwegia poszło. Ale obstawiam Francję, oni nie będą kalkulować. A Norwegowie mieli dobry początek, ale dzisiaj jak im nie szło to już się czepiali głównie sędziów, młodzi i gorące głowy.

anka napisał:

A niech budują ten penthouse
Dzidziuś też był dobry - Dziś chyba żaden telewizor nie powędrował za okno, ale spokojnie, za dwa dni mecz z Chorwacją
I Kasa z synem - [link widoczny dla zalogowanych]

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Wto 1:34, 26 Sty 2016, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Wto 12:55, 26 Sty 2016    Temat postu:
Problem jest! [link widoczny dla zalogowanych]

PostWysłany: Wto 17:41, 26 Sty 2016    Temat postu:
ja tam się nie martwię, bo u nas im gorzej tym lepiej. ale ogladałam dziś studio i nic o Szybie nie mówili, więc albo nie chcą pocieszać przeciwnika albo nie jest tak źle
poza tym Chorwacja w ręcznej to nie Iran w siatkowej, więc jeśli po wygranej Francji - bo to jest dla mnie pewne że będą gryźć parkiet, przecież w innym wypadku odpadają, Chorwaci będą się szarpać do końca to będę zdziwiona. po pierwsze to taki naród że o nic to się nie będą zabijać, po drugie to im chyba w tych Kielcach dobrze płacą, więc co sobie wrogów robić

a tymczasem dopiero po 21 minutach Hiszpanie wyrównali z Węgrami. ale Nagy grzmoci. chyba trzeba się zacząć bać, bo Madziarzy to tacy Chorwaci naszej grupy - też już grają o nic
i Hiszpanie dalej remis - tym razem po pierwszej połowie.
wreszcie Hiszpania się ogarnęła - prowadzi dwiema bramkami, a z wrażeń pozasportowych i niewątpliwie estetycznych widzę że federacja ręcznych ma tego samego krawca co Barca - przeuroczy oczojeb... róż jest chyba główną przyczyną pudłowania Madziarów - tak im po oczach daje bluza bramkarza

czy ktoś mi powie jaki nr ma kapitan u Szwedów? bo niezmiernie ciekawam tej tęczowej opaski a nic nie widzę w tv

PostWysłany: Śro 19:33, 27 Sty 2016    Temat postu:
o matko, trwa dziesiąta minuta o tutaj dopiero Francuzi i Norwedzy razem rzucili 6 bramek. przed chwilą mówili że Omeyer wybronił 5 na 7 rzutów.
i dalej - zaraz 12 minuta a tutaj dopiero 7 bramek.
teraz co tu wybrać - jeśli wygrają Norwegowie, to my możemy przegrać z Chorwacją i przejść do 1/2, ale jeśli Francja wygra, to z automatu Chorwacja już nie ma nawet iluzorycznych szans a my możemy zremisować ale za to jest bonus w postaci utarcia nosa Skandynawom za nabijanie się z naszej obrony po przegranym meczu.
15 minuta - 9 bramek, chyba takiego wyniku poniżej 20 bramek dla obu drużyn łącznie po pierwszej połowie jeszcze nie było, a zanosi się - no chyba że Norwegowie wreszcie pękną. ale nadal nie pękają, jest 9:9

a w drugim meczu też się napier... odnotujmy historyczny gol Duńczyków po prawie 7 minutach, a teraz dla odmiany 5 minut bez bramki dla Niemców.

do przerwy w obu meczach głównie błyszczą bramkarze - oby i u nas tak było, na razie 11:12 i 12:13, dla tych, dla których być powinno

jeśli nadal będziemy szukać analogii do września 2014 i siatkarzy, to Norwegia była już USA a teraz jest naszą Argentyną. jeśli wierzyć tabelom z netu, to wystarczy jeżeli nie damy wygrać Chorwatom więcej niż 5 bramkami i będzie ok. ale nie chce mi się wierzyć że Francja to przegra.

za to w drugim meczu Dania już prowadziła dwoma bramkami i znów jest remis.
a w "naszym" meczu już chyba pozamiatane, bo wprawdzie będą grali w przewadze, ale nawet Francja nie odrobi 6 bramek w 5 minut

koniec świata - Francja jedzie do domu, Dania też na wylocie, no chyba że będzie kolejna niespodzianka i Rosja wygra z Hiszpanią. czyli na razie mamy dwa szczypiory świeżynki szczypiornistów w 1/2 - Norwegowie i Niemcy

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Śro 20:51, 27 Sty 2016, w całości zmieniany 6 razy

PostWysłany: Śro 20:58, 27 Sty 2016    Temat postu:
Ha ha, i los wybrał za nas Very Happy To teraz niech nasi zagrają spokojny mecz i środę cudów będzie można uznać za odfajkowaną Very Happy

PostWysłany: Śro 21:12, 27 Sty 2016    Temat postu:
no nie bo jeszcze Rosja wygrywająca z Hiszpanami byłaby cudem.
no właśnie nie wiem czy jednak to że gramy mając z tyłu głowy że możemy przegrać nie spowoduje rozprężenia
no to się uspokoiłam, bo na trybunach naczelni Janusze RP - Fabję i Igła - pewnie Pit też, chociaż nie pokazali, więc przyniosą szczęście.
no i widzę panika w oczach i brak pomysłu na grę

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Śro 21:34, 27 Sty 2016, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Śro 21:34, 27 Sty 2016    Temat postu:
Francja out nie wierzę Shocked Dania raczej out Shocked , chociaż tak patrząc na te dzisiejsze wyniki to ja przewidywać ostatnich wyników nie będę.
Chorwacja nie może wyjść na początku na duże prowadzenie, jeżeli będzie cały czas w granicach remisu będzie dobrze.

PostWysłany: Śro 21:35, 27 Sty 2016    Temat postu:
a co rozumiesz przez "wysokie" - tak na trzy bramki jak teraz?

PostWysłany: Śro 21:42, 27 Sty 2016    Temat postu:
O, bramka dla naszych! Czyli Szyba jednak daje radę.
Hmm, i zaraz bramka dla Chorwacji...

PostWysłany: Śro 21:43, 27 Sty 2016    Temat postu:
no to jedyny który strzelił dostał 2 minuty

PostWysłany: Śro 21:44, 27 Sty 2016    Temat postu:
Napisałam to przed meczem... Miałam na myśli jakieś 5 bramek, bo jak Chorwacja poczuje wiatr w żaglach będzie źle... I robi się coraz gorzej...

PostWysłany: Śro 21:46, 27 Sty 2016    Temat postu:
ja się tylko pocieszam, że Francja też tak przez 10 minut grała, jak teraz Chorwacja - tonący brzytwy się chwyta

PostWysłany: Śro 21:49, 27 Sty 2016    Temat postu:
15 minuta, a my 2 bramkę rzucamy...
A Ivan z Manuelem mogli by być milsi dla kolegów z drużyny

PostWysłany: Śro 21:50, 27 Sty 2016    Temat postu:
A Rosja prowadzi z Hiszpanią 8:6 Gives thy a finger

PostWysłany: Śro 21:51, 27 Sty 2016    Temat postu:
a tymczasem cudów ciąg dalszy - Rosja prowadzi z Hiszpanią.
cholera mówiłam że im te 4 bramki straty w głowie siedzą.
ja tam się nie znam ale ci co komentują chyba tak, więc może faktycznie trzeba trochę skrzydłami spróbować
no i muzyczka odpowiednia - wszyscy mamy źle w głowach, przeżyjemy, hej, hej..
normalnie to się człowiek powinien cieszyć kiedy gra w przewadze, ale nam to średnio wychodzi
czyli w sumie można powiedzieć, że teraz jest remis

PostWysłany: Śro 21:56, 27 Sty 2016    Temat postu:
Ja myślałam, że się znam ale patrząc co się dzisiaj dzieje to już nic nie wiem. Ale z drugiej strony te niespodzianki są zazwyczaj fajne.
Na razie wszystko idzie środkiem, wiec uruchomić skrzydła było by dobrze

Też zwróciłam uwagę na ta muzykę

PostWysłany: Śro 21:58, 27 Sty 2016    Temat postu:
matko w niebiesiech - Ruskie z Hiszpanami 9:11, oj mam wrażenie że duńskie ludziska na mszę dają żeby tak zostało, czyli co? Mistrza Europy nie będzie w 1/2?

a właśnie miałam napisać, że lepiej być nie może, no to wykrakałam.
a w Syberyjsko-Iberyjskim starciu dalej ci ze wschoda prowadzą.
czyli netto przegrywamy jedną bramką? teraz jest remis?
hmmm karny, cieszyć się?

Andrzej i Michał stoją, mogli by sobie filiżanki z kawą albo peta załatwić, a ci środkiem się pchają. mój ojciec kibic sportów wszelakich rzekł - ja ich nie rozumiem - teraz akurat się z nim zgodzę

PostWysłany: Śro 22:20, 27 Sty 2016    Temat postu:
No to teraz trzeba liczyć, że się obudzą na przerwie.
I sami wymyśla taktykę, bo ta trenera nie ma żadnego sensu...

No to już po meczu...

Ale nie ogarniam przygotowania do tego meczu. Przecież było wiadomo, że będą grać wysoką obroną, a nasi zupełnie sobie z tym nie radzą.

PostWysłany: Śro 22:35, 27 Sty 2016    Temat postu:
Żarło, żarło i zdechło.
Przy 10:18 straciłam już nadzieję, niestety...

Że ile bramek przewagi ma mieć Chorwacja, żeby awansować? 11?
To wygląda na realne do zrobienia..

EDIT: To jak to teraz będzie? Odpadamy razem z Francuzami?
Kurde, to ta nasza grupa wcale taka mocna nie była...

Co ten Strlek dzisiaj wyprawia?!

PostWysłany: Śro 22:43, 27 Sty 2016    Temat postu:
Czyli juz Chorwaci mogą się witać z półfinałem

PostWysłany: Śro 22:48, 27 Sty 2016    Temat postu:
Dobrze jest, już tylko 15 w zad. ^^

Ale chociaż do 20 rzuconych bramek damy radę dojść?

* Ironia mi się włączyła, przepraszam.

Hahahahah, "trzeba odrobić jeszcze 10"

PostWysłany: Śro 23:06, 27 Sty 2016    Temat postu:
Alez mi smutno :'(
I wyszło tak jak w PŚ najgorszy z możliwych scenariusz się spełnił :'(

PostWysłany: Śro 23:15, 27 Sty 2016    Temat postu:
Lipa straszna. A mogło być tak pięknie... Cóż, ten turniej jeszcze się nie kończy, medalu nie będzie, ale możemy zakończyć go zwycięstwem. Przed nami mecz o siódme miejsce ze Szwecją.

PostWysłany: Śro 23:19, 27 Sty 2016    Temat postu:
I to tak nie realny scenariusz...

Smutno, ale ten mecz potwierdził, że sztab szkoleniowy nie ma pojęcia co robi. Chorwacja mnie niczym nie zaskoczyła, a wygląda jakby naszych zawodników bardzo. Wyglądało to bardzo źle, ale każdy zawodnik ma prawo do gorszego dnia, a my nie mamy równie wartościowych zmian.

I tak się zastanawiam czy ten terminarz był dobrze pomyślany, czy to nie drużyna która wyszła z pierwszego miejsca powinna mieć te 4 dni wolne przed ostatnim meczem fazy głównej, zazwyczaj najważniejszym, może byliby mniej zmęczeni...

To teraz Szwecja

PostWysłany: Śro 23:22, 27 Sty 2016    Temat postu:
ja wiem że my taki naród że na wszystkim się najlepiej znamy, ale ja na miejscu Kamila S. Michała D i Adama W. to bym trenerowi dała w pysk, dogadała się między sobą, do spółki może jeszcze Szkło wzięła i ciągnęła sama. bo dla mnie trener ten mecz przegrał.
ktoś mi - ignorantce i Januszowi który siedzi na kanapie i się wymądrza, wyjaśni dlaczego to co zrobili nasi od 48 minuty po tym jak Chorwaci ograli nas bodaj 7:0 i przegrywaliśmy 12 bramkami, nie zrobili w 31 minucie kiedy przegrywaliśmy 6 bramkami czyli tak naprawdę dwoma (przypomniam że zdaje się wtedy rzuciliśmy 4 bramki z rzędu)? jak facet, który ma 100% dostał tylko trzy piłki? dlaczego Kamil stał na kole jak kukiełka i żadnej piłki nie dostał, skoro dwie które dostał skończył? dlaczego wcześniej dwóch naszych nie wyszło do obrony w pole. skoro Dzidziuś i Kola nie mieli dnia albo spaliła ich presja grali nadal, dlaczego dopiero po dwóch przestrzelonych u każdego karnych zaczął je rzucać ktoś inny? dlaczego gdy ktoś z naszych dostał dwie minuty nie wchodził za bramkarza zawodnik z pola? przecież od bodaj 10 minuty Kasa i Młody mieli pusty przebieg więc to i tak bez znaczenia czy ktoś był między słupkami czy nie? dlaczego drugi obrotowy wszedł dopiero w 57 minucie?
wszystkich którzy się znają, przepraszam za wymądrzanie się, musiałam trochę żółci ulać

PostWysłany: Czw 0:05, 28 Sty 2016    Temat postu:
anka trener nie ma pojęcia co robi. Nie potrafi patrzeć na sytuacje na boisku, reagować na nią. Wysunięta obrona to oczywiste jest, że piłki podaje się do koła, skrzydła, bo z drugiej linii wtedy nie idzie. Dzidziusiowi dzisiaj nie szło, ale on grał w każdym meczu 45minut i dawał z siebie wszystko. Ja jestem przekonana, że był wykończony, zresztą każdy może mieć słabszy dzień. I jak gdziekolwiek usłyszę coś złego na niego to komuś coś zrobię. Karne to chyba był pomysł tylko, ze Bartek rzuca, a jak go zabrakło to się zrobił problem i Biegler zamiast dawać tych, którzy w lidze wykonują to kombinuje.
Druga sprawa. Jaki normalny trener, który wie, że praktycznie wszyscy jego zawodnicy grają w dobrych klubach, co oznacza, że mają trudne mecze co 3 dni czyli szansa kontuzji jest duża nie próbuje nowych osób? Turniej w maju w krk i Katowicach i Michal gra po 50-55min na środku. Dawać się zagrywać młodszym.
Obrona - podobno siła trenera i jakoś na tych ME tego zupełnie nie widziałam. Nie ma pomysłu w ataku? To niech grają klubowe trójki i wykorzystują klubowe zagrywki.

Ogólnie miałam wrażenie, że czegoś brakowało na tych mistrzostwach. U większości nie było tej woli walki, którą wygrywali w Katarze, jedynie z Francją pojawiła się. Ale na pewno nie można ich spisywać na straty i tylko krytykować. Ja wierzę, że na turniej kwalfikacyjny będą wszyscy ważni zdrowi to po jedziemy do Rio i nawet zdobędziemy medal

PostWysłany: Czw 0:27, 28 Sty 2016    Temat postu:
ręczna to nie mój dings, ale coś pamiętam że już wcześniej były na trenera narzekania, że gdzieś wyjechał, czy gdzieś nie przyjechał, w moim wieku już skleroza. dla mnie znaczący był też fakt, że po przegranej z Norwegią były rozmowy bez trenera, czyli po pierwsze primo trener nie mógł wpłynąć żeby lepiej grali, albo po drugie primo nie chciał i starszyzna plemienna postanowiła sama taktykę opracować. mnie za odpowiedź wystarcza mina Daszka po każdej dziś strzelonej przez niego bramce i fakt że Szyba ma czasie - przedostatnim chyba prawie płakał.
dobra było, minęło nie wróci, my wyjemy do księżyca a co mają powiedzieć Francja i Dania?

PostWysłany: Czw 13:51, 28 Sty 2016    Temat postu:
Michael Biegler złożył rezygnację- mecz ze Szwecją będzie ostatnim Polaków pod jego wodzą.
A na "Ryjo" wciąż mamy szanse: [link widoczny dla zalogowanych]

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Czw 14:00, 28 Sty 2016, w całości zmieniany 1 raz

PostWysłany: Czw 15:22, 28 Sty 2016    Temat postu:
będę świnią ale to chyba najlepsza wiadomość, mam wrażenie że tam się coś kotłowało.
a co do szans, to mówili o tym przy okazji Szwecji, że po to walczyli, niestety nikt nie przypuszczał, że nam to będzie potrzebne. z tego co wiem, to pierwsze trzy miejsca mają z automatu a kilka kolejnych kwalifikuje się do kwalifikacji

PostWysłany: Czw 20:40, 28 Sty 2016    Temat postu:
Wszyscy ujmują się za ręcznymi: [link widoczny dla zalogowanych]

PostWysłany: Pią 9:44, 29 Sty 2016    Temat postu:
A jednak piłka siatkowa nie będzie nowym sportem narodowym Smile

PostWysłany: Pią 19:21, 29 Sty 2016    Temat postu:
oglądałam tylko kilka minut ale patrząc na nich to krajobraz po bitwie. Kola na ławce ze spuszczoną głową, z tych "ważniejszych" grali tylko on, Dzidziuś i Szyba, skrzydła zupełnie inne, bramki nie widziałam.
ja mam wrażenie że tam o coś poszło. no dobra nowa miotła lepiej zamiata itd. ale skąd tę miotłę skombinować.
my tutaj rozdzieramy szaty, a właśnie zaczyna się mecz dwóch drużyn które dopiero mogą mówić o rozczarowaniu - pięć ostatnich turniejów wygrali albo jedni albo drudzy, w poprzednich ME obie grały w finale. no to teraz mecz z cyklu komu się bardziej nie chce, wychodzi na to że Danii, bo w 11 min zdobyła drugą bramkę, widok trenera Francji i jego zainteresowanie meczem - bezcenne
a wracając do naszych - to już mamy ten awans do turnieju kwalifikacyjnego, czy nie?

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Pią 19:50, 29 Sty 2016, w całości zmieniany 3 razy

PostWysłany: Sob 22:29, 30 Sty 2016    Temat postu:
Awans mamy za trzecie miejsce w Katarze. Zagramy z Chile, Macedonią i Tunezją, awansują dwie najlepsze drużyny. Teoretycznie powinno być dobrze, ale nam ewidentnie nie leży rola faworyta.

PostWysłany: Sob 22:44, 30 Sty 2016    Temat postu:
chile nie kojarzę, ale czy z Tunezją nie mieliśmy kiedyś problemów, chociaż inni z nimi wygrywali 10 bramkami? albo to Arabia Saudyjska była? na jakiś MŚ.
a rozgrzebując jeszcze rany, w tiwi widziałam dziś wywiad z jakimś Niemcem - chyba zawodnik, albo jakiś inkszy ze staffu, który bardzo skromnie stwierdził, że w końcu wir haben die staerkste Liga der Welt. bo ja tam wiem, wprawdzie niektórzy wygrywają LM seryjnie, ale żeby od razu cała liga?

PostWysłany: Nie 0:09, 31 Sty 2016    Temat postu:
Ja sobie nie przypominam nic takiego. Ale znając ich to wszystko jest możliwe. Niemcy niech się cieszą, że norwegowie wycofali protest, bo różnie mogłoby być z ich finałem.

PostWysłany: Nie 12:56, 31 Sty 2016    Temat postu:
nie no bez przesadyzmu, w trakcie tego turnieju się naumiałam że za złą zmianę grożą najwyżej dwie minuty, bo chyba o taką sytuację chodziło, że albo ktoś za szybko wszedł, albo ktoś się spóźnił z zejściem. oczywiście mieli prawo,ale jak to sobie wyobrażali? powtórzenie meczu? no bo walkower za takie coś to chyba lekki przesadyzm. w sumie potem by im tak całe życie, albo przynajmniej do nabliższych mistrzostw wypominali że sobie finał przy zielonym stoliku załatwili

PostWysłany: Nie 21:19, 31 Sty 2016    Temat postu:

to jest zła zmiana i gracz(e), który wszedł za szybko dostaje 2min. W tym wypadku były 3 sekundy do końca i jest 9 zawodników Niemiec czyli dwójka powinna dostać karę. Norwegia ma szanse szybko zacząć i rzucić, grając 6 na 4, to jest możliwe. Wtedy byłby remis i następna dogrywka. Tylko, że to jest gdybanie. W tym wypadku było widać, że Norwegia się poddała i ich bramkarz źle podał piłkę, więc ona się musiała cofnąć na środek co zajmuje czas, więc już by nie zdążyli rzucić.

A co do IO to normalnie bym powiedziała, że awans mamy praktycznie w kieszeni, bo Tunezja i Chile to niższa półka, ale... zajmuje się tym IHF. A po nich można się spodziewać wszystkiego. Głównie chodzi o to, że 1 zespół z MŚ, który nie ma kwalifikacji jest w pierwszym turnieju, czyli ma najłatwiejszych przeciwników i jest organizatorem. Pierwszy punkt został spełniony i składy wszystkich trzech turniejów się zgadzają, ale nad ich miejscem jeszcze się zastanawiają. Chcą żeby każdy turniej był na innym kontynencie. I chociaż to my jesteśmy najwyżej w drabince to mówi się, że nasz odbędzie się w Tunezji. I to jest bardzo zła wiadomość, bo tam się może dziać wszystko. W zeszłym roku graliśmy tam 2 mecze towarzyskie i sędziowie robili co chcieli.

PostWysłany: Pon 0:01, 01 Lut 2016    Temat postu:
czy oni przypadkiem nie biorą tego samego co FIVB? albo razem na panienki chodzą i się potem sobie po pijaku zwierzają?

PostWysłany: Pią 18:20, 05 Lut 2016    Temat postu:
Nieoficjalnie: Polska gospodarzem turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich - czyli co? wierzyć czy nie?

PostWysłany: Pią 18:32, 05 Lut 2016    Temat postu:
Ja znalazłam coś takiego: [link widoczny dla zalogowanych]

PostWysłany: Pon 13:27, 08 Lut 2016    Temat postu: