Roland Garros

PostWysłany: Wto 16:05, 26 Maj 2015    Temat postu: Roland Garros
Czyżby żadna nie śledziła French Open? Shocked

To tak w skrócie co się do tej pory wydarzyło: Największym zaskoczeniem jest odpadnięcie Agnieszki Radwańskiej [14] w I rundzie z Anniką Beck (GER) [81] 2-6 6-3 1-6
Miłym zaskoczeniem okazała się wygrana Pauli Kani [162] z Moną Barthel (GER) [39] 5-7 6-2 6-4 Super W II rundzie zmierzy się z pogromczynią Radwańskiej - A. Beck
Została ona ostania, polską singlistką, ponieważ w I rundzie odpadła także Magda Linette przegrywając z Flavia Pennetta (ITA) [28] 6-3 5-7 6-1
Zwycięstwem również zaczął nasz jedyny singlista Jerzy Janowicz Ya winkles choć to bardzo wymęczona wygrana z Francuzem Maxime Hamou 6-7(4) 6-3 6-4 6-4 przy 80 winnersach popełnił aż 58 niewymuszonych błędów przy 36 Francuza. Polak w II rundzie zmierzy się z Argentyńczykem Leonardem Mayerem [22]

PostWysłany: Wto 18:23, 26 Maj 2015    Temat postu:
Trochę brakuje ciach, gdzie o każdym sporcie zawsze można było porozmawiać Sad

Co do Agi, spodziewałam się tej porażki, jest cieniem samej siebie i już mnie denerwuje ta ciągła nagonka na nią, to ona ciągnęła polski tenis przez ostatnie lata i nikt jej tego nie odbierze. Jak dla mnie, potrzebny jest jej psycholog, zmiana trenera chyba nic nie da. Ale prawda jest taka, że Aga powinna już w niego zainwestować kilka lat temu, bo ile razy zdarzało się tak, że mając łatwą drogę do triumfu w Wielkim Szlemie z racji odpadnięcia jej największych rywalek, ona zaraz odpadała w ostatniej rundzie? Strasznie szkoda mi jej było wczoraj, ale trzymam kciuki, żeby się odbudowała i pokazała wszystkim na co ją stać! Very Happy

A co do Roland Garros, to mam nadzieję, że Rafa znowu wygra Heart

PostWysłany: Wto 18:27, 26 Maj 2015    Temat postu:
Oglądałabym bardzo chętnie (nawet się zakręciłam koło Eurosportu pierwszego dnia turnieju), ale wisi nade mną widmo zaliczeń, egzaminów i zbliżających się terminów oddania prac zaliczeniowych na studia x.x

Agi bardzo szkoda :< Liczyłam na to, że może ta przerwa, jaką sobie zrobiła przez tym turniejem jakoś jej pomoże. No ale trudno Sad

Liczę na jakieś ciekawe wyniki spotkań u panów, bo słyszałam, że tam drabinka meczowa będzie z czasem coraz ciekawsza Wink

PostWysłany: Wto 20:11, 26 Maj 2015    Temat postu:
ja niestety będę typowym Polakiem i stwierdzę że wiele się po Isi nie spodziewałam, chociaż z drugiej strony regularnie ostatnio do ćwierćfinałów wchodziła - inna sprawa że tam już będąc odpadała - też regularnie. chyba niepotrzebnie chciała swoje słabości zlikwidować bo odbyło się to moim zdanie kosztem utraty innych umiejętności.
ja początku nie oglądam, bo żal na tę rzeź niewiniątek patrzeć. od ćwierćfinałów coś się dzieje - no chyba że ktoś wcześniej się potknie. trochę sobie dziś na baby Federera popatrzyłam, ale potem praca wzywała i nawet nie wiem czy już skończył i czy wygrał. kobiet z zasady nie oglądam

PostWysłany: Śro 10:42, 27 Maj 2015    Temat postu:
Dzisiejsze mecze z polskimi akcentami:

Paula Kania vs. Annika Beck (GER) - 11:00

Jerzy Janowicz, Jarkko Nieminen (FIN) vs. Carlos Berlocq (ARG)
Leonardo Mayer (ARG) - ok. 14:00

Łukasz Kubot, Jeremy Chardy (FRA) vs. Juan Sebastian Cabal (COL) Robert Farah (COL) - 12:30

Wszystkie transmisje są na: [link widoczny dla zalogowanych]

PostWysłany: Śro 18:14, 27 Maj 2015    Temat postu:
Niestety nie ma już żadnej z polskich singlistek Paula Kania przegrała z Niemką 2-6 2-6

W II rundzie znalazł się natomiast Łukasz Kubot wraz z Francuzem Jeremym Chardy pokonali Kolumbijczyków w dwóch setach 6-4 6-3 Super
ale zwycięskiego kankana nie zauważyłam Neutral

Do II rundy nie awansował duet Janowicz-Nieminen przegrywając w trzech setach 7(5)-6 3-6 6(4)-7 z Argentyńczykami. Nie wiem czy któraś oglądała ten mecze ale był pełny zwrotów akcji. Gdy pierwszy set był wyrównany, drugi też tak do połowy później polsko-fiński duet miałam wrażenie jakby się mocno denerwowali i przez popełnianie głupich błędów przez co jeszcze więcej ich popełniali... (kilka razy rakiety odbijały się po korcie, padło nawet donośne "kur... mać, no kur..."). I tak było do trzeciego seta do stanu 3-5 dla Argentyńczyków na dodatek przy ich serwisie (byłam już przekonana, że mecz się skończy za chwilkę, bo nie oddali oni jeszcze ani jednego swojego serwisu) ale przełamanie i doprowadzenie do tie breaka, w którym nie wszystko poszło pomyślnie Sad tak mi było ich szkoda... Crying or Very sad

Coś jeszcze z sensacji to chyba przegrana Simony Halep ubiegłorocznej finalistki, która uległa Chorwatce Mirjanie Lucic-Baroni [70]

ps. Mam nadzieję, że nie zanudzam (tak jakoś miałam wenę Razz)

PostWysłany: Śro 12:45, 03 Cze 2015    Temat postu:
Dziś pojedynek tytanów czyli Djokovic z Nadalem.Prawie jak finał.

PostWysłany: Śro 20:22, 03 Cze 2015    Temat postu:
To chyba będą najgorsze urodziny w życiu Rafy po pierwszym secie liczyłam na jakąś pięciosetówkę i zwycięstwo Nadala, szkoda, że wszystko się tak skończyło. Mam nadzieję, że Rafa się jeszcze odbuduje Heart po porażce Rogera i Nadala trzymam kciuki za Djoko Very Happy

PostWysłany: Nie 17:25, 07 Cze 2015    Temat postu:
Ogląda któraś finał? Ale Wawrinka szaleje Rolling eyes
Zaczęłam oglądać od trzeciego seta to Djoko jakoś nie błyszczy...

E1: Chyba przechwaliłam Stasia, bo już w czwartym secie jest 3:0 dla Novaka

E2: Co któregoś trochę pochwalę to robi wszystko żeby temu zaprzeczyć... Bo właśnie zrobiło się po 3. Także już nikogo nie chwalę.
Ale mecz stoi na naprawdę wysokim poziomie jak na finał przystało, niektóre akcje po prostu bajka Rolling eyes

E3: No i po niewielkim załamaniu na początku seta Wawrinka się odrodził i przełamał Djoko na 5:4 serwował na wygranie Wielkiego Szlema i WYGRAŁ Super
Choć sercem byłam za Novakiem, to naprawdę gratuluję Stanowi zasłużył

Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Nie 18:27, 07 Cze 2015, w całości zmieniany 3 razy

PostWysłany: Nie 18:28, 07 Cze 2015    Temat postu: